PENZION SLUNEČNICE - ubytování Rokytnice nad Jizerou - Krkonoše

 

AKTIVITY

V zimě

Vlek SKOL

Se nachází pouze 150 metrů od chaty a svojí délkou (300 m) je určen převážně pro začínající lyžaře a snowboardisty.

Tento vlek nepatří k našemu penzionu, ovšem v rámci dobrých vztahů je možné užívat po dohodě s provozovatelem. K vleku se dostanete pěšky za 2 min a zpět na lyžích až před penzion. Provoz je zpravidla 9.00 - 11.00hod, a 14.00 - 16.00hod.

SKIAREÁL HORNÍ DOMKY - ODKAZ na WWW

Je jedním z největších a nejoblíbenějších lyžařských středisek v ČR. Dominuje mu Lysá hora, na kterou vede čtyřsedačková lanová dráha do nadmořské výšky 1 315 m (nástupní místo na běžeckou Krkonošskou magistrálu). Tím je nejojedinělejší lanovkou v ČR. Areál díky svému rozmanitému terénu (n. v. 620 - 1315 m) nabízí lyžování pro všechny typy lyžařů a snowboardistů. Na zdolání 3,5 km cesty od chaty je možno zdarma využít místní skibus při přepravě autem je centrální parkoviště pod sjezdovkou bezplatné.

SKIAREÁL STUDENOV - ODKAZ na WWW

Ski areál Studenov se rozkládá v nadmořské výšce 620-933 m n. m. Je dostupný z centra Rokytnice nad Jizerou a je oblíben díky svým mírným a poměrně širokým svahům především u rodin s dětmi a snowboardistů. Jsou zde dva kotvové vleky, poma a dětský tyčový vlek. Modrou a červenou sjezdovku využijí lyžaři začátečníci, středně zdatní i pokročilí. Z konečné stanice LV 1000 je možné se napojit na běžeckou Krkonošskou magistrálu.

Lyžařský areál je členem Skiregionu.cz.

 

SKI AREÁL PASEKY NAD JIZEROU - ODKAZ na WWW

Lyžařský areál najdete v Pasekách nad Jizerou, vzdálených cca 5km od našeho penzionu, na rozmezí západních Krkonoš a Jizerských hor. K dispozici je zde celkem 10 km sjezdových tratí s úctyhodnou rozlohou 44 hektarů. V lyžařském areálu jsou 4 lyžařské vleky a 1 sedačková lanovka. Návštěvníci mají možnost bohatého výběru terénů - cvičné louky, sjezdové trati lehké i těžší obtížnosti. Na své si přijdou i vyznavači snowboardingu. Dostatek sněhové pokrývky na sjezdovkách je zajišťován rozsáhlým zasněžovacím systémem.V areálu jsou návštěvníkům k dispozici lyžařské školy a půjčovny vybavení. Samozřejmostí je možnost občerstvení. Parkoviště se nachází přímo u dolních stanic vleků.

Od horních stanic se mohou lyžaři běžkaři vydat na okruhy okolo Bílé Skály a k nejkrásnější rozhledně Jizerských hor ke Štěpánce. Okruhy navazují na „Krkonošskou lyžařskou cestu", která protíná celé Krkonoše a na druhé straně na „Jizerskohorskou magistrálu".

Lyžařský areál je členem Skiregionu.cz.

 

SKIAREÁL KAMENEC - JABLONEC NAD JIZEROU- ODKAZ na WWW

Lyžařský areál KAMENEC najdete v Jablonci nad Jizerou, vzdáleném cca 6km od našeho penzionu, součástí areálu je 2x lyžařský vlek a 3 km sjezdových tratí, moderní zasněžovací systém pro 100 % tratí, Měřená slalomová trať - TOP ! Carvingové sjezdovky a SNOW FUN PARK,Půjčovna a základní servis, Restaurace a občerstvení přímo u sjezdovky, Parkování přímo v areálu ZDARMA, NOČNÍ LYŽOVÁNÍ. Tento areál je vynikající hlavně díky tomu, že do něj nepraží přímé slunce a tak sjezdovky výborně drží po celý den.

 

SKIAREÁL KOŘENOV-REJDICE - ODKAZ na WWW

Lyžařský areál Kořenov - Rejdice se nachází na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Oblast nabízí vynikající podmínky jak pro zimní, tak pro letní rekreaci. Místní Chata Panorama Vám nabízí stylové ubytování, celodenní stravování. V blízkosti chaty  se nachází lyžařský areál s dvousedačkovou lanovou dráhou, vlekem, sjezdovými tratěmi a největším snowparkem v ČR - Extra Parkem, lyžařskou snowboardovou školou a půjčovnou, občerstvením a hospůdkou. Všechny tratě a překážky jsou pravidelně upravovány a dosněžovány s možností večerního lyžování na osvětleném svahu. Výborné jsou zde také podmínky pro běžecké lyžování s napojením na lyžařskou magistrálu.

Lyžařský areál je členem Skiregionu.cz. 

SKIREGION

Další důležitou informací je to, že se budete prohánět v největší lyžařské oblasti v České republice SKIREGION.cz, která se nachází na rozmezí   západních Krkonoš a Jizerských hor. Sdružuje lyžařská střediska Harrachov, Rokytnici nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Rejdice a Příchovice. Důležité je, že ve jmenovaných areálech můžete jezdit na „jeden" lístek.

SKIREGION nabízí také upravované běžecké tratě a okruhy. Je zařazen v systému „Krkonoše - lyžařský běžecký ráj", který propojuje všechna horská střediska s více jak 500 km upravených tratí. Okruhy jsou nenáročné a mohou je využít i méně zdatní běžkaři. Nedaleko lanové dráhy na Lysou horu je dále značená „Krkonošská lyžařská cesta", která protíná celé Krkonoše.

... a koho přece jen nezláká sport, může v Rokytnici vyzkoušet SNOWTUBING , vyjížďky na saních tažených koňmi a nebo se každý rok v polovině února zúčastnit proslulé akce PAŠERÁCKEJ VEJKEND , který je spojen s pravou krkonošskou zabíjačku, doprovázený ukázkou tradičních řemesel a samozřejmě uvidíte sjezd pašeráků.

Tipy na výlety

TIPY NA VÝLETY V KRKONOŠÍCH... při pobytu na Slunečnici můžete podnikat spoustu rozmanitých výletů do okolí, a aby jste navštívili vše, tak na to Vám asi nebude stačit ani 14 dnů.
S výběrem Vám samozřejmě poradíme, tady uvádíme jen pár zajímavých tipů na výletní místa kam se vyplatí zajít:

Okolo Rokytnice
Huťský vodopád
Stromkovická kaplička
Vyhlídka Střáž
Dvoračky
Pramen Labe
Krakonošova snídaně
Zlaté návrší
Osada Jizerka
Vysoké nad Jizerou
Paseky nad Jizerou
Sklárna v Poniklé
Harrachov
Mumlavský vodopád
Sklárny v Harrachově
Jílemnice a okolí
Rozhledna Žalý
Protržená přehrada u Desné
Tanvaldský špičák a Mariánská hora
Boskovské jeskyně
Liberec

.................... atd.

Super na tom je, že tyto místa jsou hezká a zajímavá po celý rok.